Share this post on:

Těch děr už bylo moc. Strašně moc. Můj milovaný starý stan Big Agnes prostě začal mít šediny a neduhy, které se nevyléčily ani po zásahu zkušeného týmu stano-lékařů z firmy Pinguin.

A tak když mi začalo kapat na spacák při naštěstí jediném a krátkém středoamerickém dešti, bylo rozhodnuto. Až přijedu domů, budu muset popustit chechtáky. A nemalé chechtáky, neboť za kvalitu a váhu 1,5kg ve jménu Big Agnes se platí.  Jako správný škudlil jsem si připouštěl i jiné značky a varianty. Ale když prostě máte jednou vyzkoušenou značku a její výdrž a praktičnost – neměníte!

A když už jsem skoro skládal na pomyslný stůl nehoráznou částku přesahující desítku, skočila mi do očí nabídka od německého dovozce na padesát procent slevy na Solo Trail jen proto, že je oranžový. Ale vždyť já oranžovou zbožňuju!! Bingóóó a doprava zdarma!

A tak mám zase nový domek. A z oranžových Ytongů, heč! A je trošku větší a má konečně odkládací kapsu jak na helmu tak na prkotiny, heč!

Takže musím někam pláchnout a nechat si tam celý den pršet za hlavu….a luštit si křižovky a dumat a přemítat, jestli prší i když slunce svítí, nebo je li to způsobené tím že čumím skrzevá oranžovou plachtu….Už teď v tom vidím pozitivno. A taky mě líp najdou medvědi a hajnej!

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček