Share this post on:

Tomuhle gruzinskému národu snad není co vytknout. Švihnutí Ruskem , líznutí Španělskem, polibeni bohem.

Překopli nám na ulici vodu bagrem. Neteče. Sedí u toho devět lidí. Desátý šel pravděpodobně pro vodu. Asi někam, kde voda teče. Nebudou přeci sedět a čumět na tu zkázu o suchu. Můj bytný mi to oznámil suše a rusky. “Vadá nětěčot” a přidal mi k snídani ještě jedno vejce. Asi jako omluvu. Měl štěstí, že sem tuto informaci obdržel po ranním čůrání. Kdybych totiž nevědomky zvolil variantu číslo dvě, raději by tu proraženou trubku šel vyhrabat sám .
Sousední ulice se opravuje. Je to až zarážející, ale opravuje se kompletně, včetně fasád domů, oken, dveří, chodníku…prostě komplet. Nevím jak to dělají, ale pravděpodobně obejdou všechny zvonky v ulici a oznámí majitelům, že někde sehnali bagr, deset lopat a žebř a tudíž, že se mají všichni někam odstěhovat, neboť se tu bude ruchat. A tak se ruchá a život plyne..
Vyrazil jsem tedy raději do města, neboť to skýtalo jistou sobotní kulisu. Vedro v ulicích bylo k sežrání. Až se vrátím domů a někdo se mě zeptá ” jak bylo v Gruzii??” zajdu do koupelny pro fén, napálím mu to do ksichtu a navíc mu zapalovačem ojezdím paty.

U snídaně se mnou stolovali dva Ázerbájdžánci z Baku a ti se jen smáli. ” Pavel, u nás v Baku, když není víc jak 30 stupňů, nejdeme ani na pláž….vždyť to je kosa”!! Po téhle informaci jsem uvnitř své hlavy nadobro roztrhal mapu Ázerbájdžánu!!
Coural jsem po přenádherném starém městě a pevnosti Narikala. Vyšplhal jsem až k monumentu Matky Gruzie, neboli obři madam s mečem-patronce všech Gruzinců. Původně jsem myslel, ze na tom kopci stojí sochy dvě, ale pak mi došlo, že se jen tetelí vzduch vedrem a že mě z toho navíc jebe. Nahoře jsem dokonce viděl pít vodu z postrikovače kočku a holuba zároveň. Vedro a boj o vodu prostě spojilo v jeden provaz i zvířecí instinkty. Kočka prostě oznámila holubovi: pij, v takovým hicu na tebe fakt seru..a bylo.
Zašel jsem do chlouby Tbilisi-Botanické zahrady. Né, že bych měl v úmyslu čmuchat k pelargoniím, ale dostal jsem nápovědu, že se tam dá vykoupat pod vodopádem. A fakt že jo. Bylo to až omračujicí.
Bylo mi ze všeho tak nějak fajn na duchu. Možná zaůřadovala i vychlazená dvanáctka v plechu. Otevřel jsem dveře potulného holičství, odehnal mouchy ze spící krasavice a otázal se ” jesť móžno ostriháť??!!”…Chvíli na mě zirala pohledem který oznamoval: a co bych tu měla asi tak dělat jinýho?? Vypadá to snad, že tu svařuju zábradlí??!!… Ale pak popadla strojek a dala se do díla. Opakoval sem stále dokola ” moderno, chačů moderno”…, ale na moderno má každý jiný názor. Naštěstí mě to stálo čtyřicet korun a ne víc. Ostatně, jede mi tu cely den na pokoji větrák a kdybych chtěl šetřit, stačilo do něj strčit hlavu.
Na zítřejší odjezd jsem tedy připraven. S novou hlavou, připraveným kolem a doufejme vyspaný do růžova. Pokud navíc pustí vodu, ovlažím se do zásoby. Směr Kazbegi bude totiž set sakra dřina !!

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

7 Comments

 1. Avatar Pavel Kadlíček

  Traser

  Bravo! Magnifique!! Ovšem jen člověk rozumu mdlého si nechá ostřihat kedlubnu pár hodin po příjezdu (nedej bože na kole) do země zaslíbené. Ťopane, ty jsi nejel na sever do zimy za sněhem! Naverboval bych tě ihned do bitvy v Afghánistánu. Věnoval bych ti origo ruské tričko s bleděmodrýma proužkama (výsadkáři) a hybaj!! Nikdo by nepoznal že jsi z rodné hroudy od Řípu. Obdivuji tě v tom horku, mně by již někde olizovaly kočky a žrali mravenci. Haloé, jsme natěšeni!!! 🙂

 2. Avatar Pavel Kadlíček

  Marčéééla :-)

  Pavliku – tak ty už si tam … až teď reagujem na tvoje příspěvky, po mojom návrate z dovolené … ty už si v Tbilisi, v milionovém gruzínskem ráji a pekle … se divíš, že tam je tak teplo, keď kusok sa nachádza “tepelná elektrárna” …tsss … myslíme na tebe, drž se tam …

 3. Avatar Pavel Kadlíček

  Jinder

  Země zaslíbená, tady bude asi horko a sucho a hory a za horami velká žízeň. Ale to nevadí , může tam být taky šašlík ( u nás špejle asi) a pálenka z kozího mléka. Však uvidíš. Tak zdar.2

 4. Avatar Pavel Kadlíček

  Danča

  Hodně zdaru Pájo v tomhle horkém počasí, ale ty zvládneš kde co a nezapomeň vzkázat svou oblíbenou “tamaru” (gruzínsky přípitek), to mají ze všeho nejraději a nejčastěji na friendship! Tak ať Ti to šlape.

  Kargat!

Comments are closed.