Share this post on:

Přední a zadní vodotěsné brašny Roller od firmy Ortlieb jsou naprostou klasikou mezi dálkovými cyklisty. Profíci z oboru si cení především funkčního a odolného systému zavěšení brašen po bocích kola, a protože na dlouhých cestách je důležitá úspora každého gramu, vyzdvihují také nízkou hmotnost modelu na nosič .
Vůbec nezáleží na tom, jestli se jedete projet po šumavských hvozdech, nebo se chcete pustit do brazilských deštných pralesů. Odolný materiál v kombinaci s 3D svařováním spojů zaručuje obrovskou odolnost, která byla potvrzena nejen v laboratořích, ale především stovkami tisíci ujetých kilometrů na světových silnicích i mimo ně. Hermetický rolovací systém zaručuje 100% ochranu před vodou a přitom je tak jednoduchý na otevření, že všechno máte rychle po ruce.

Toliko praví reklamní leták. A já souhlasím. Když totiž navíc vezmete v úvahu, že zadní brašny pojmou 40litrů, přední 20litrů a přídavná zadní Rack Pack 31 litrů…tak si – přepočteno na horkou vodu – vezete bojler. Moje zadní Rollery navíc mají přídavné kapsy Outer, což máme jářku dalších 7litrů navrch. Přední brašna má zamykací systém a jako jediná působí střízlivým dojmem. Jako úžasnou vychytávku lze označit Carrying Systém, neboli popruhy, s jejichž pomocí uděláte z malého Rolleru ve vteřině nepromokavý batoh do města, což má za následek, že jedete li takto na kole mezi lidi, každý si myslí že jste Messenger a zdraví vás.

Brašny mají navíc vnitřní přihrádky a kapsy. Kdyby do nich Ortlieb vymyslel knihovnu a botník, vůbec bych se nedivil.

Sečteno a podtrženo. Tohle je investice do kvality a do jistoty.

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček