Share this post on:

Firma Revelate Design je kult. Mám za to, že každý, kdo se jen trochu věnuje jízdě „ na lehko“ je tak trochu „Revelate“, stejně jako se většina našich milovaných light brašen tváří, že jsou alespoň Revelate bratranci a sestřenice.
Když v roce 2007 Eric Parsons firmu zakládal s kapitálem : jeden šicí stroj, čtyři přezky a jedna nohavice z riflí – tak netušil, že za pár let se z jeho výrobků stane nosný prvek pro většinu poblázněnců, pokoušejících se zdolat mety jako Iditarod Trail či Great Divide Road. Výrobky Revelate jsou totiž proslulé svou výdrží, kvalitou, použitým materiálem a inovátorstvím.
A jelikož má tahle maličká firma většinou náskok, a jelikož sídlí v lesích na Aljašce, zajisté dojdou postupně k tomu, že nejlepším materiálem může být i samotné zvíře. Pod sedlem pak budeme vozit třeba „Vykuchaný Jezevec Bag“, nebo „ Veverku se Zipem“ na rámové trubce.
Dejme jim jen trošku času.

Revelate Viscacha

Tahle podsedlová, velkoobjemová brašna se stala ikonou a mustrem pro zbytek planety. Brašna je zavěšena pod sedlem dvěma plast popruhy a k sedlovce masivním wrap pásem.


Použitý voděodolný nylonový materiál VX 21 X zní spíše jako název planety, ze které pochází moje žena a Rhinotec panel, který chrání brašnu na styčných plochách je zajisté z nosorožce. Možná se ten nosorožec jmenoval Rhinotec. Vše tedy vysvětleno.
Jedná se o brašnu rolovací, tudíž si můžete upravit velikost dle svého. Vnitřní odepínací přepážka drží tvar brašny, případně dovoluje zvětšit objem na 15litrů. Na horní straně brašny je umístěna odnímatelná kapsička, do které se dá nacpat tolik věcí, že tu spodní brašnu ve výsledku nebudete potřebovat.


Brašna funguje již třetí rok stoprocentně. Při plné zátěži ji ale stejně nedůvěřuji a vše raději jistím proti prověšení popruhem přes ližiny sedla. Nedůvěřovat je holt ryze česká vlastnost.

Revelate Frame Bag

Jedná se o dvoukomorovou rámovou brašnu. Ta moje, je vyrobena přímo pro kolo Salsa Fargo a má tudíž některé odlišnosti oproti standartu. Jako materiál je použitý opět voděodolný kosmický VX21 X společně s Cordurou. Brašna je uchycena podél celého rámu suchým zipem, který má takovou pevnost, že budete občas potřebovat svěrák, hever, kladivo a lupínkovou pilku, jinak brašnu neodděláte. Brašna má odnímatelné vnitřní komory, které zvětšují objem a otvory, pro vedení trubičky z camel bagu.


Brašna je bezproblémová až na materiál, který kryje zipy. Po dvou letech užívání se ojezdila jezdcem zipu krycí část a waterproof se změnilo jen na proof. Jako plus vidím, že je k brašně přiložen leták, který varuje, že: brašna může po letech používání poškodit lak vašeho rámu na styčných plochách s brašnou. Všemu dominuje ujištění, že: poškozený lak na kole dokazuje známky používání kola a že jste tedy „cool“ a vše je „ right“

Revelate Gas Tank

Je vlastně malá přídavná brašna k Frame bagu. Materiál je stejný jako v předchozích případech a umístění je na horní rámovou trubku, pomocí masivního suchého zipu na představec a rám. Brašna je vodotěsná a veliká tak akorát, aby jste do ní nacpali foťák, mobil či peněženku. Prostě vše, co vám může někdo rychle a v poklidu čmajznout.

Co říci závěrem poprvé?
Že v Revelate Design pracují koumáci? Že je na brašny stoprocentní spoleh? No to jó, ale něco za něco. Jsou totiž drahé jako čert. A sehnat je dá práci. A dostat je domů z takové dálky stojí zase jako čert. A nejbližší dealer je ve Vídni a má ceny jako rakouský čert. Suma sumárum “amíci jsou čubky“

Co říci závěrem podruhé?
Źe není zlato všechno, co se třpytí, a není pravda všechno, co se tvrdí. Po důsledném testu brašen Revelate můžu tedy vyvrátit tvrzení že:
1. “Brašna Viscacha je i pro malé dítě”. Jak vidno – nevleze se do ní.

2. Brašny Revelate jsou ” trendy a slušivé”. To je věc názoru!

3. “Frame Bag je uzpůsoben pro přepravu vašeho počítače”. Blbost!

4. “Revelate jsou vodotěsné”. Nesmysl, naopak z nich voda vytéká!

A resumé?
Za řídítkový nosný systém zvaný Revelate Harness jsem již odmítnul zaplatit. Raději jsem hledal svoji cestu, případně chytré české mozky. A náhoda mi nahrála do karet.
Náhoda se jmenuje Lojza Orgoň vod Budějic. Zapomeňte na Revelate Design a spol. Podpořte české ruce a kumšt za skvělou cenu. To, co mi totiž Lojzík poslal na testování domů – byť je to variace na Revelate – vykazuje prvotřídní zpracování. A hlavně – Lojzík si s vámi o tom promluví, podebatuje, upraví a doporučí. Brašny Orgoň tedy potřebují samostatnou kapitolu.

Píše se rok 2020 a ?:

Pošťák zazvonil dvakrát a předal mi balíček. Po jeho vybalení jsem se kontrolovaně sroloval na stůl a nechal se unášet na vlně půvabných emocí.

Na stole přede mnou totiž ležel kompletní set bravurních bikepackingových?‍♂️ brašen fenomenální české firmy Acepac ??, která tímto darem a svojí kvalitou vymetla z mojí hlavy představu o doživotní duševní spolupráci s Aljašskou firmou Revelate Designs.

Klaním se před prací Acepac teamu, před Lukáš Soumar a Dag Raška❤️❤️???? a slibuju, že nenudím li se já, nebudou se nudit ani brašny✌️
a mimo jiné:…moje žena pravě odjela do obchodu nakoupit paštiky a tuňáka v plechu, neboť je jí jasné že jste mě tímto darem poslali zase do prdele od rodiny?‍♂️?‍♂️?‍♂️?

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

One Comment

Comments are closed.