Share this post on:

Loď na Jižní Ostrov odrážela od břehu v 8:15. Kormidelnik mi řekl den předem, at raději dojdu na 7:00. Nařídil jsem si tedy dva budiky. Na 5:50 a na 6:00. Probudil jsem se v 6:20. Jak vidno, prilis mnoho čísel. Nastesti mel na společném pokoji někdo plny močový měchýř a šel ho vypustit v 6:20, cimž me probudil. Jinak zůstala na lodi jedna sedacka prázdná. Na Titaniku bych to ocenil, ale na bárce za 80💲bych se proklel.

Proplout mezi ostrovy Cookovym průlivem prý neni snadná věc. Wellington je dle informaci nejvetrnejsi město na planetě a průliv je jako divoka bestie. Kapitani trajektu bývají pry jen ti nejlepší z nejlepších. V nasem měřítku to lze přirovnat maximálně k proškolenému řidiči MHD, ktery jezdi pravidelně na lince Chánov – Most.

V pulce plavby jsem do sebe nacpal predpriprvený sendvič s vajickem a salámem. V druhé pulce jsem do sebe nacpal kynedryl a snažil se spolknout onen sendvič pokaždé, kdyz lezl ven. Nesnaším plýtvaní!

Po čtyřech hodin plavby jsem zabodl svoji vlajku do Jizniho Ostrova a vyrazil pres Queen Charlotte trail směrem k novemu dobrodružství. Výhledy na fjordy braly dech, oceán byl plny havěti a ja se v něm koupal proti sve vůli, neboť se mi v pruzracne vodě zdalo, ze vsechno chce sežrat mě, byť to ma byt ze zakona naopak! Usnul jsem u zrcadlově čisté řeky Pelorus, okoupany v řece – tudiz čistý. Kluci, kteří přišli na pstruhy sebrali udice a šli domu, neboť po moji navsteve řeky už zadny pstruh nezabral.

Hned z rana jsem se rozhodl prejet moji etapu kratší cestou, pres vrchol Maungatapu. Jelikož se zacina vyškou od more, tahate vzdy kratší sirku. A tohle nebyla sirka, nýbrž cela cisterna s benzinem! Tlačil jsem po kameni kolo 12 kilometru do kopce pet hodin! A jestli cesta nahoru byla smrtelná, tak to co vedlo dolu bylo vhodne tak leda pro Adama Ondru. Cely den v prdeli tlačením kola do kopce a brzděním kola z kopce. Kontraproduktivni! Koupil jsem si po prijezdu na placatou hroudu za odměnu flašku červeného za 130,-kc, což ve zdejším přepočtu znamená: Rudy chcanec z třetího vemena stoleté kozy. Ale jako pomyslná medaile je to vlastně dobry vino. Kdo vyrostl na Kahanu vi svoje…

A ja vim taky svoje. Vim, ze Jižní Ostrov je fakt pecka nadhernej a ještě me sakramentsky potrapi!✌️🚴🏽❤️🇬🇸

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček