Share this post on:

Čekala mne extremně dlouhá etapa v krajině nikoho. Noc strávená v posteli mistniho motelu mi mela zaručit, ze vstanu odpočatý a vyrazim brzy. Ale ouhá! Točil jsem se na nepohodlné posteli jako v pračce a navic jsem ráno zjistil, ze jsou ve stejnem motelu Ostraváci a ze jim muzu představit svoji snidani o pěti párcich a jednom sýru. Navic jsem u snídaně nebyl schopen ukočírovat svoji hubu a mlel jsem s ostravakama az skoro do oběda, neboli do doby, nez přišla úklidová služba s dotazem: Mohli by ste jit konečně doprdele?

Tak jako tak jsem za pomoci jednoho ionťáku nadrtil takřka 150km a padnul hubou do stanu v nádherném westernovem městečku Reefton.

Den poté jsem drtil kilometry proti větru bývalou hornickou krajinou v horách. Kdysi prosperující vesnice dnes skomírají a jsou to spiše hornicke skanzeny. Navic jsem dorazil na misto neštěsti, kde v roce 2009 zahynulo v dole 29 kluků po zemetreseni. Balvan, ktery jim zavalil jedinou unikovou cestu se podařilo poté vyhrabat a slouží dnes jako dekorace smutného mista. Tahle nehoda navíc definitivne uzavřela všechny doly v okolí.Ku potěše mi bylo, kdyz majitelka nádherného hostelu kde stravil jsem noc nadhodila, ze moje jmeno Kadli – Ček chápe foneticky jako Cuddle Czech čili Mazli Čecha. Tato informace se rozletěla z recepce po hostelu a na chodbách me zastavovali s otázkou: “ ty si ten Cuddle Czech? A objali me”:)…No je toto churva možný? Ja nad svým jmenem nikdy nepremyslel a nakonec je z toho objimačka!! Taky sem se mohl jmenovat třeba Hitler a bylo by po srandě😞.

Dnešní den mne odvedl do hor za trvaleho deště. Byla to neskutečná slast pro oči i duši. Misto, ktere jsem hodlal navštívit neslo hrdy nazev Cowboy Paradise-bývalé ryžoviste zlata Obsluha hostelu mi radila, at se ani nepokouším tam jet, neboť osazenstvo hospody Cowboy Paradise je absolutně dementni, a majitel je kriminalnik hrubého zrna v krajině nikoho. Po cestě jsem potkal par mistnich kteri mi cestu doporučili, ale nemam se pry pouštět s majitelem do debat typu: rasismus, Donald Trump, covid, dolary,..protože bych mohl mit potíže. Pry shrnuto podtrženo – je to hezké misto s majitelem, co je idiot. Za prudkého deště jsem dojel 50km deštným lesem na misto, kde nebylo nic, ani živáčka, jen jedno nastartovane auto a jeden chlap v hospodě…a ja neměl chuť zůstávat v tehle lokalitě sam sobě napospas. A tak jsem pokračoval promočeny durchum dalších 40km pod stříšku fotbaloveho hriste ve vesnici s poetickym nazvem Woodstock a uzivam si v suchu, jak leje a leje a leje…Ha-leje-luja🚴🏽🇬🇸✌️❤️

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček