Share this post on:

Pro cestu New Zealand Bike bylo záhodno koupit konečně nové kastróly. Přežití v té řiti světa totiž není žádná láce. A pokud nemám v plánu živit se šiškama, lišejníkem či kebabem za půl výplaty – budu muset krapet vařit.

Prolezl jsem internet shora dolů, pak zase nahoru a ještě kousek za roh a po týdnu čumění do monitoru mi došlo, že nevím nic. Oslovil jsem tedy tradičně nejlepší českou firmu Pinguin vyrábějící vše, co vás v lese dostane do rauše a pohody. Nu a Pinguin team vyslechl moje truchlení a druhý den pošťak zazvonil dvakrát.

Když nesl jsem onen balíček domů v prackách, pomyslel jsem na to, že si ze mně asi udělali v Pinguinu čurdu a nedali nic dovnitř, neboť klíč od baráku vážil víc, než celý balík s oběma kastróly, vařičem a piezzo zapalovačem

Nu a pak sem to vybalil a od té doby čubrním. Vše, včetně vařiče vyvedené v titanu s váhou jedné včely. Ten samotný vařič je navíc tak malý, že kolibřík musí mít komplex.

Kluci z bikepacking.cz tuhle sadu krásně otestovali a je tudíž zbytečné se rozepisovat: test ZDE

 

Tudíž mám kolo z titanu, hrnce z titanu, vařič z titanu….už chybí jen kyčle z titanu a budu vlastnit stejnou porci onoho materiálu, jako raketoplán Challenger

 

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček