Share this post on:

Správnej čundrák spí na holé zemi, pod hlavou má polštář z jehličí a na přikrytí noční oblohu…..

Když je mu dvacet!

V mém věku je to spíše Správnej ču.ák! Není to už taková poetika. Stejně jako není poetika, mít ledviny o velikosti fotbalového míče z válení se v rose.

A tak chytré mozky nad dvacet vymyslely karimatku. Nic se nevyrovná spaní na téhle levitující matraci. Já využíval léta letoucí služeb klasické pěnovky a na dlouhou dobu zakotvil u legendární Thermarest. Nerozbitná, nestárnoucí, spolehlivá, lehká,…ale veliká a občas nepohodlná.

Bylo jasné že skončím u “nafukovaček”, neboť svým komfortem dopřávají pohodlí lůžka v pokoji č.32 ve Four Seasons. A to sem ve Four Seasons nikdy nebyl! Ale tyhle matrjošky mají drobný neduh. Vydrží zpravidla kolem čtyř let a začnou ucházet. Problémem je totiž ono nafukování tlamičkou, čimž plníte obsah matrace nejen vzduchem, ale i vlhkem,,Co naplat, za komfort se platí.

A není komfort jako komfort. Moje poloviční stará karimatka YATE začala prdět vzduch tohoto jara záhadně ven a bylo na čase poohlédnout se po náhradě. A náhoda mi nahrála do cesty firmu Klymit, která se specializuje na ty nejlepší a nejlehčí karimatky na světě. Jejich fenomenální kolekce Inertia sbírá ceny po světě a není se čemu divit. Vždyť i moje nová, zelená V2 nabízí více pohodlí a tepla díky komorám do V, než předchozí a poloviční YATE. A navíc váha 470g! To je méně , než tři flašky rumu..

No neberte to!!:-)

https://www.klymit.com/sleeping-pads.html

 

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

3 Comments

 1. Avatar Pavel Kadlíček

  Dan Kopidol

  Dobrý den, moc se mi líbí Vaše stránky. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s karimatkou Klymit Static V2 po delším používání. Moc se mi tento model zamlouvá i vzhledem k dobré ceně. Velice by mne zajímaly Vaše postřehy, co se týče například odolnosti materiálu, míry tepelné izolace a podobně. Předem děkuji za odpověď a budu dál vaším fandou. Zdraví Dan

 2. Avatar Pavel Kadlíček

  Pavel Kadlíček

  Pozdrav pánbůh Dane:-)….sakrááá, co mi to píšeš, že se ti Klymit zamlouvá kvůli ” dobré ceně”. Vždyť byla drahá jako čert!! Víš co sem si musel vyslechnout od ženy?:-)Co bych ti k ní řekl..jako ke karimatce, né k mojí ženě…to dá rozum! Já jsem s ní velice spokojenej, ale nedůvěřivej. Ale to už asi budu ke všem nafukovačkám. Ta její devíza je totiž ve hmotnosti a velikosti. To je prostě absolutní mazec. To, co mi lehce vadí, že na to, aby si ji sbalil do té její devízy potřebuješ krapet víc času, protože je kluzká a pořád se ti při rolování různě rozjíždí. Taky při otáčení “prdí”…teda, pokud to nedělám já. Prostě je hlučná. Tepelně je v normálu a do sněhu bych ji kvůli V žábrování stejně netahal. Je rychlá, pohotová…a možná zvládá víc, než její předchůdkyně. “V” komory mají bohužel tu nevýhodu, že si na ní nenavaříš, ani karty nezahraješ, ani porno časopis nepřečteš….i když, ten asi jo a kdykoliv:-) Já původně dychtil po dražším modelu, abych nafukoval balonkem, nikoliv ústy kvůli životnosti…ale nenašel sem odvahu(pokoušet svoji ženu:-)….Kdyby si potřeboval, a byl si někde poblíž, tak ti ji klidně dám na poležení:-)…měj se krásně a děkuju

 3. Avatar Pavel Kadlíček

  Pavel

  Ja ji mam a jsem s ni spokojeny, lehka, skladna, trosku mam ale obavy z toho vysunovaciho ventilu esi se casem nepos…. Ted ovsem V2 vyvstala konkurence: STS Ultra Light Insulated, je jeste o neco lehci, lepsi system ventilu a ma lepsi tepelny odpor.

Comments are closed.