Share this post on:

Jurek,..aneb můj občasný domov. Je neuvěřitelné, kterak lidské psychice pomůže čtveřice látkových stěn. Žádný ytong, porotherm, beton…, nýbrž blbá látka. Člověk holt potřebuje jakousi takousi jistotu, že za tím zipem je nedobytný. A když navíc prší a můžete se jen tak válet,…a spát,..a zase válet. V Jurku se totiž když prší válíte, zatímco u jiných značek naopak valíte…pro suché hadry:-)

Děkuji ti domove přesladký za pocit jistoty a zamčeného zipu.

http://www.jurek.cz

BiG Agnes není holka, ..i když to tak zní. Kdyby byla Big Agnes holka – strašně bych po ní toužil. Big Agnes je ale bohužel pouho-pouhá firma na outdoorové speciality. Samozřejmě že firma americká, bo tam je každej divnej a každej BIG. Téhle firmě ale nelze upřít jedno. Že je prostě dokonalá a co vypustí, do toho se člověk většinou zamiluje.

Já dlouhou dobu upíral svoje kukadla na jejich ultralight stany – absolutní modly všech cyklo a pěško couračů po světě. Ono, když vám váží stan pouze kilo – díky čemuž vám vleze do báglu ještě pecen chleba – to se člověk modlí a děkuje a víská a juchá.

Big Agnes v našich končinách najdete stěží a málo. Přesto se najde tu a tam někdo, kdo je ochoten za tu váhu a jednoduchost zaplatit, případně stan dopašovat v nádrži tankeru ze států.

https://www.bigagnes.com

 

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček