Share this post on:

No jasan. Jsem hodinkofil. Odjakživa. Nebyl den od početí mojí mámy, kdy bych neměl hodinky na ruce. Dle legendy byl i mámin porod komplikovaný, z důvodu masivního pásku na mém zápěstí.

Po všech cifernících a značkách, zakončil jsem nakonec své putování u firmy Suunto. Před několika málo lety mohl jsem se dokonce pyšnit označením Ambasador Suunto, čímž jsem dosáhnul jisté mekky a po lince X6 a S6 jsem na své čtyřicáté narozeniny obdržel prémiový model X6M. K nevíře samotné finské firmy jsem ale onen prémiový model po návratu z Kanady reklamoval a vrátil, z důvodu mlžícího se ciferníku. Byla to věc tak nevídaná, že mi raději zavřeli hubu modelem, který byl ještě exkluzivnější než exkluzivita sama-   a to modelem Suunto Elementum Terra black.

Jde o vlajkovou loď v podobě spojení outdoor/styl/volný čas. Jelikož jsou ale hodinky příliš hezké pro jízdu na kole, rozhodl jsem se je dát do frcu. A věřte nebo ne, když ozvalo se na pět zájemců – inzerát jsem stáhl a hodinky přesunul z krabičky zpět na levé zápěstí. Finská přesnost prostě zavazuje.

Suunto Elementum Terra

 

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček