Share this post on:

..neboli Novoročenky. Pro někoho blbost, pro druhého taky. Většina jich končí v koši, na dně dárkových tašek, zaříznuté v zadnicích či výstřihu na firemních večírcích. Bratru člověk ani neví, proč se tomu říká “péefko” a na francouzký výraz Pour Féliciter nedosáhne. No jeden si zvykne i na březový šampón, ovar nebo zprávy na Nově, takže všudy přítomná novoročenková chumelenice neurazí ani nenadchne. Problém je v tuctovosti. Zakoupené kartičky v tabáku, knihkupectví, případně stvořené z narychlo stažené péefkové databáze, jsou předem odsouzené… jít do loje.

Záměrem těchto novoročních přání má být zaujmout obdarovaného kreativitou, nápadem a vinšem k roku budoucímu. Ten se pak má cítit být poctěn, neboť Pour Féliciter patří jen do rukou nejbližších, nejmilejších či nejváženějších v kruhu.

D.U.Bmusic udržuje tradici vlastních PF přes deset let. Patří to již jaksi ke koloritu a k závěru našeho hudebního roku. Pokud není nápad na PF dořešen do konce října, začíná období strádání a nervozity. Vybírá se z mnoha variant a mnohdy se i “hádkuje”. Náklad je podřízen pevné číslici 100ks. Navíc se k D.U.B novoročenkám přidala i cestovatelská edice Ťopanova, která není pravidelná a značí rok s ukončenou, případně plánovanou velikou cestou.

Roznos, rozmístění, odeslání a nasměrování našich kartiček zabere přes týden a karty letí například do Australie, Kanady, Ohňové země, nebo Kojetína.

Naše letošní PF způsobilo drobný rozruch, co se etiky týče. Prasata prý na novoroční vinš nepatří, myslí si jedni. Druzí zase žijí v domnění, že jedno z prasat je tuhé.

        NENÍ!!

Prasata si prostě jen užívala života, poblíž obce Ushkhvanari pod horou Ushba. Tam pil jsem odporné lahvové pivo, sedíce na zemi, když prasata přišla. Ta jejich vznešenost, pohoda, klídek a nadhled je dnes pravděpodobně součástí gruzínského mrazáku. No tenkrát v září sem jim záviděl – mít se jako rozvalené prase s výhledem na horu Ushba –  bych přál v roce 2017 opravdu každému.

Každému !!!

A závěrem přikládám fotku jednoho ” sekretáře“, staženou dneska z magického Fejsbůku, kde si nejmenovaný ofotil svoji kompletní sbírku našich přání. Fotka na jedné straně poukazuje na někoho, kdo je pravděpodobně “námi vážený” a zaroveň ta fotka praví, že ten někdo už bude asi starý, když má všechny:-)

Děkujeme moc. A na koho nevyšlo….třeba je Pé-eFko ještě na cestě, připadně jste se neskutečně opili na posledním koncertě a nechali jej tam:-(

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček