Share this post on:

 Martin Procházka je velice talentovaný trombo-foukač. Kdyby místo muziky foukal sklo pro Crystal Bohemia, potrhal by jim normy i foukací trubice. Martin ale zvolil trombón, neboli pozoun, čili cca 270cm pokroucené trubky. A článek níže – o Martinově úspěchu na poli vážné hudby dokazuje, že si  zvolil dobře.

V rámci D.U.Bmusic by ale nebylo fér, vyzdvihovat pouze Martinovu gloriolu a nezmínit při tom zbytek foukací posádky.  Jirka Hanák i Venda Kopečný jsou totiž neméně dobří.  Dokáží řídit traktor, koulet při hraní očima, kácet stromy,být srandovní, vázat dračí smyčku a poklepávat si nohama do rytmu i mimo rytmus.  Bravurní muzikanti a kámoši do party. To je super směs pro muzikantskou budoucnost.

Přesto mi to nedá, abych neodkryl karty. V kapele D.U.Bmusic je totiž jediný opravdový muzikant.  Nikdo z posádky mu nesahá – ni po kotníky, ni po ucho .  Nikdo z posádky. Ani kapitán, ani plavčík.

Rosťa Žaba „Tlustý drát“ si totiž svoje dudlání vydřel do úmoru. Nedostal naděleno shůry. Nedostal podporu v rodině.  Bez vzoru. Bez emocí. A s první basou koupenou z mého žoldu.  A stojí vedle mne skoro třicet let. Bez komentářů, bez sentimentu, vždy připraven. Hodiny trénování před každou zkouškou, před každým koncertem. Profesionál každým coulem.

Naši fanoušci tvrdí, že stojí zbytečně vzadu. Prý se na něj krásně dívá, neboť z něj číší radost z tónu v jeho obličeji. Tak to je

.A tak to je…..

_DSC6418 IMG_6847

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

rosta

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček