Share this post on:

..aneb, ” Mám právo koupit si nový foťák”?

Jasně že mám!

Za prvé, mám zaplacenou hypotéku, tudíž mohu po sedmnácti letech dát své rodině prst před pusu a naznačit jim tak celosvětově známý emotikon s názvem “pšššt”. Samozřejmě pouze do chvíle, než mne žena dohoní…

Za druhé, měl sem přeci výstavu svých fotografií. A prý byla úspěšná. Alespoň kamarád Bobr říkal, že se mu moje fotky líbily. Některé…Dvě.
No a když máte výstavu svých fotek, z nichž dvě byly líbivé, tak se chcete obdarovat a potěšit. To dá rozum. Teda mě osobně to třeba jasný je!

No a za třetí, jsem nebyl spokojen s kvalitou fotek z poslední cesty TransAndalusia.

Fotoprofesionál Konva tvrdil, že melu blbiny a na pár příkladech a fotkách dokázal, že tomu tak je. Ale mně to nevymluvil. Když sem mu poslal na mail ty nejvíce nepovedené fotky, okamžitě mi odvětil, že jsou velice hezké a jestli mu je nechám…
A to přeci nebylo fér!!

Není fér, že když něco chcete a moc to chcete, tak aby vám pořád někdo říkal, že to co chcete, je vlastně nepotřebné, protože už to máte! Proto radím všem, aby se v zájmu komerční podpory obklopovali pouze lidmi, kteří budou kývat na všechno co chcete,…a to kladně! Pouze kladně!

Tímto obsáhlým zdůvodněním vlastně vykrývám svoji ukojenou touhu, koupit si krásný nový fotoaparát za spoustu peněz. Ne, že bych zanevřel na svůj Olympus TG4, který je důkazem toho, že technika může mít více houževnatosti než mozek. Ale chtěl sem prostě něco, co bude mít fotografickou duši a játra a vnitřnosti a pohlaví. A věděl jsem hned, že to bude Fujifilm x100t

Tahle šílenost v retro saku je pro mne ztělesněním designu a technologie za rozumný peníz. Pojem “rozumný” nechme stranou. Mám prostě radost a to je hlavní. Snad tedy budu moci přenášet svoji radost pomocí fotografií i na vás.
Bůh mě doma chraň, jestli ne!

https://www.youtube.com/watch?v=joZeBVa-i9w

Olympus TG4 – aneb, fotoaparát je oko vaší duše. K focení buď vztah máte, nebo nemáte. Není nic mezi. A pokud vztah máte a couráte po světě, trpíte neskonalou touhou zachytit všechnu tu krásu a okamžiky nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

No, a když se narodíte jako foťák, máte taky neskonalou touhu. A to, neskončit jako foťák přiblblého cyklomaniaka. Protože je vám jasné, že místo aby jste se váleli v pouzdře, budete naopak viset na karabinách, skobách, nad vodou, v písku, pomazaní od paštiky, počůraní od psa i od blba majitele.  

Olympus Stylus TG4 čili Novinka v mém batohu!! Vlajková loď outdoorových foťáků. Vodotěsný, prachuvzdorný, nerozbitný, nezámrzný, horkuvzdorný, blbuvzdorný..atd. Kdyby chtěl režisér kultovního filmu, aby Terminátor vypadal jako foťák – pravděpodobně by měl ksicht tohoto Olympusu.

Konečně foťák, který můžete zapomenout v troubě, ledničce, v míchačce, zapomenutý v plavkách či ve střevech krávy…a on vás přesto odmění fotečkó:-)

Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

8 Comments

  1. Avatar Pavel Kadlíček

    Petr

    S F100T neuděláš chybu… Jen občas mi chybí víc jak těch 35mm….. Ale co se vleze do 35mm, tak to stojí za to…. Bacha! Z 5DMII mi lezly RAWy okolo 22Mb…z “tohohle’ kolem 30….

Comments are closed.