Share this post on:

no jasně že to na mne působí tak, ze už je vlastně po všem a že jenom dojíždím. No jasně že jo … a přitom mám před sebou ještě tolik kilometrů, kolik nájezdí můj fotbalový tým za dva roky.

Ale tak trošku tomu odpovídá i tempo šlapaní. Sešup z Puy de Dóme do centra Clermont Ferrand byl fantastický a divím se že nehořela tráva kolem cesty. Projel jsem sice ospalé centrum, ale hlavním gró byla opět přítomnost žrádelny Flunch ve městě. Navigace mi to sečetla na osm kilometrů jižně. Sic je moje cesta východně, ale co by člověk neujel pro kus žvance s přílohou zadarmo!  Co jiní do památek, to Králíček do bachoru!

Poté už se cesta vleklá rovinou nezáživnou jako noc. Zvolil jsem raději cestu kolem řeky Alliér a ubytoval se po delší době v kempu. Stál jsem ve sprše deset minut a měl kemp sám pro sebe.

To víte, je po sezóně – přisedla ke mne se sklenkou vína správcová. A kam jedete? Do Lyonu? Olalá, to bude morda přes hory…..

Pojedu jen do maxima v sobotu a v neděli si přisednu do vlaku co jede podél cesty a nechám se odvézt do centra Lyonu, víte?

Olalá, řekla znovu správcová…. ale ty koleje nevedou do Lyonu. Tudy vlak do Lyonu nejezdí!

Kurvaaaa! Letěl jsem na nádraží a tam vše potvrdili. Nejbližší zastávka na   Lyon je ode mne osmdesát kilometrů severně …

…a dostává to spád:)

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

One Comment

Comments are closed.