Share this post on:

..opravdický sport se vším všudy. Já bych balení klidně nacpal i do Ria. Navíc je to strašně sofistikovaná záležitost. Můžete si klidně psávat seznam co, kdy a kam, ale další cestu už to stejně neplatí a začínáte vždy od začátku. Kamarád Majer z toho nechápe: ” jak můžeš voe pořád řešit balení, když už si jel tolikrát a máš to stejně v jedné krabici – ze které to jen vysypeš”?? No to je pravda, ale když já nemůžu najít ani tu krabici!!

A pak se to začne dávat na obří hromadu, ze které se počne regulovat. A regulace, to je moje. Ze tří slipů – jedny. Toaleťák na polovic. Ponožky troje.., ne,..dvoje! Sukně..?..! Kdo sem dal sukni?..No a po selekci a oplakání té větší hromady, začne “komínkování” hromady hlavní. A komínky už mají řád a každá věc dává smysl. No a ten smysl se musí pobalit vkusně k sobě. Třeba dalekohled do ponožek, šampon smíchat s opalovacím krémem – stejně bude plavat na povrchu, papírové dolary do ruličky a ruličku do konečníku. A překrýt vše jediným spodním prádlem. Je to věda, fakt věda a sport.

No a pak se to napasíruje do brašen tak, aby to nepřekročilo povolená kila do podpalubí letadla. Tudíž na tisicekrát omotat fólií, aby jste poté zjistili, že paštiky zůstaly venku. A tak znova a znova. Co tam nedáte – to s váma poletí po kapsách, včetně té malé nezabalené sekyrky a gaz bomby. Třeba si toho skener na letišti nevšimne. Případně budu dělat, že to není moje.

Kapitolou ba možná celou knihou zůstává balení kola. To, co mi totiž můj servisák Kamil dával půl dne dohromady – to zase odstraníte, odmontujete a ulomíte,..a to jen proto, aby to vlezlo do krabice a nepřekročilo povolených 30kg. Při překročení povolené váhy pravděpodobně příjde do trupu letadla pilot polských LOT s dotazem: ” nenarval mi tam nahodou do kufru někdo něco navíc?? táhne mi to bardzo do leva!!.. No a tomuhle dialogu v polštině se chci vyhnout, tudíž v té krabici ležím zabořenej až po uši a přeskládávám a otáčím co se dá.

Bude to jářku dlouhá cesta, která má pravidelně po příletu fantastickou hádanku která zní: Co jsem nechal kurva doma a kam tohle kurva patří !!

To musí bavit:-)

Share this post on:
Avatar Pavel Kadlíček

Author: Pavel Kadlíček

2 Comments

Comments are closed.